Protein bar nedir?

Protein barlar içerisinde 20 ile 30 gram arası soya veya Whey protein barındıran destekleyici besinlerdir. Protein barları iki kategoriye ayırmak doğru olur. Birincisi, ara öğünlerde tüketilen karbonhidrat ağırlıklı olanlar; ikincisi, karbonhidrat ve yağ oranı az olan ve antrenmandan sonra sporcunun protein ihtiyacını karşılayanlardır.

Protein barlar, protein tozu gibi hazırlama derdi olmadığı için ve güzel tatları yüzünden tercih edilirler. Meyvelisi, çikolata kaplısı ve kuru yemişlisi gibi birçok türü bulunur.

Protein bar tam olarak ne işe yarar?

Vücudumuzun organlarımızı ve kaslarımızı işler durumda tutabilmesi için proteine ihtiyaç duyarlar. Vücudumuzun protein ihtiyacını doğal yollardan karşılanmıyorsa, protein barlar gibi ek besinler ile destek alınabilir.

Yani protein barların birincil amacı, vücudun protein ihtiyacını karşılamaktır. Genellikle sporcular tarafından, protein miktarı yüksek, karbonhidrat miktarı düşük olanlar tercih edilir.

Protein barların faydaları nelerdir?

Günlük tempomuzda yeteri kadar ve sistemli beslenememek, vücudun karbonhidrat, vitamin ve protein açısından yoksun kalmasına, performans düşüşüne ve gelişimin durmasına sebebiyet verebilir. Bu anlarda, protein barları vücudun alması gereken protein, karbonhidrat ve proteinler için ek besin olarak en büyük kurtarıcıdır.

Ayrıca kolay tüketilebilir, taşınabilir olması, öğünler arasında tüketilerek iştahı kontrol altına alınabilmesi protein barlarının en önemli faydalarındandır.

Dymatize ürünleri ?

Bence bu mükemmel bir kilo aldırıcı.2 ayda 3.5 kilo aldım.Sorunum şu ki; tam porsiyon koymam için yeterli büyüklükte shaker sahibi değilim.Tadı iyi ama çoğunlukla bayıyor.Tadı kesinlikle erimiş kurabiye ve dondurma gibi.Henüz bitti ve belki çikolatalı olanı denerim.Dymatize gerçekten harika bir marka ve beni asla hayal kırıklığına uğratmadı.Şiddetle tavsiye ediyorum!