Bursada Bursluluk Sınavları
Bir çok özel okul öğrencileri bursla okula girmek için şans vermektedir. Özellikle aileler maddi yönden çocuklarının daha iyi eğitim görmeleri için sürekli ek işler yapıyorlar. Sınav Bursa ilimiz için neyse diğer illerimiz için de aynı şekildedir. Sınav her yerde sınavdır. Ailelerin çektikleri maddi zorlukları göz önünde bulunduran öğrenciler ailelerin maddi olarak daha rahat bir hale gelmesi için bursluluk sınavlarına çok fazla emek harcayarak aylarca test çözüp sınavlara hazırlanıyorlar.

Bursa özel anadolu liseleri ise sınıflarında en az öğrenciyi bulup onlara daha kaliteli bir hizmet verme anlayışı içerisindeler. Bir öğretmen tahtada iken karşısında ne kadar çok az öğrenci görürse o kadar çok verimli olacaktır. Keza Bursa özel fen liseleri de aynı şekilde. Bu 2 okulun en önemli özelliği ise diğer okullarda olduğu gibi sınıflarında çok fazla öğrenci barındırmıyor. Bu demek değildir ki çocuklar çok fazla sosyalleşemiyor. Aksine arkadaşlık ve dostluk bağları daha fazla geliştiği için ekip ruhları çok daha fazla hale pekişiyor. Saldafest zamanı bir öğretmenle tanışıp Türkiye'deki eğitim sistemi üzerine ciddi şekilde saatlerce sohbet etme imkanı bulmuştum. Öğretmenler ve öğrencilerin kafaları sürekli değişen sistem karşısında kafaları karışıyor. Öğretmen bir öğrencisini bize örnek vererek şöyle demişti; Bir öğrencim zaten sınav stresi yüzünden doğru bildiği her şeyi testlerde yanlış yapıyordu. Psikoloğa gönderdik ayrıca okulumuzun rehberlik merkezinde de psikolojik danışmanlık aldı. Gel gör ki her şey tamam derken bu sefer de Milli Eğitim Bakanlığı başka bir açıklama yaparak sınav sisteminin değiştiğini söyleyince tekrar öğrencim strese ve kaygı yaşamaya başladı.

Bursa Özel Okullar Tavsiye
Bursa yeni açılan özel okullar listesi her geçen gün arttığı için velilerin de kafaları bir hayli karışıyor. Acaba en iyisi neresi? Çocuğuma en iyi hizmeti hangi okul verecek soruları ile karşı karşıya kalıyorlar. Servis ücretleri de ailelerin sırtına ekonomik yük oluyor kısmı zaten ayrı bir muamma. Zaten benzine zam geldikçe servis ücretlerinde de artış sağlanıyor. Neyse bu konu bambaşka bir başlık olacağı için buraya daha sonra detaylı şekilde geleceğiz. Bursa en iyi özel okullar denince velilerin beklentileri nelermiş gelin hep birlikte inceleyelim. Her şeyden önce bir çocuk ister 5 yaşında bir anaokulu öğrencisi olsun isterse 22 yaşında bir üniversite öğrencisi olsun,bir aile her zaman çocuğunun yetenekleri doğrultusunda eğitim almasını ister. Çocuğun okulda kendi özgüvenini geliştirmesini,topluma,ailesine ve insanlığa faydalı olmasını ister. Ben de çocuğumun çok iyi eğitim ve öğretim almasını ve sıradan ezberci yöntemle değil de kendi fikirlerini de sorgulayabileceği ve merak duygusunun önüne geçilmemesini isterim. Sizler de benimle aynı fikirdesinizdir umarım. Ayrıca bursa özel okul fiyatları için bizi takip etmeyi unutmayın.